Hlavní navigace

náhrada za ujeté km

  • (neregistrovaný) 213.168.173.---

    23. 10. 2006 17:20

    Dobrý den,
    prosím o radu. Jsem OSVČ, uplatňuji paušální výdaje, jsem plátce
    DPH, nemám auto v obchodním majetku. Běžně fakturuji za služby.
    S některými zákazníky mám smluvně dohodnuto, že mi hradí ujeté
    km, např. 7 Kč/km.
    Je částka za ujeté km předmětem DPH?
    Je částka za ujeté km předmětem daně z příjmu a proč?
    Domnívám se, že jde jen o náhradu mých nákladů spojených s
    cestou, jako např. u zaměstnance vyplácené cestovné, které také
    není předmětem DPH.
    Moc děkuji za Vaše rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2006 17:45

      1 (neregistrovaný) 85.70.27.---

      Re: náhrada za ujeté km
      NENÍ CO RADIT §7/10 zdp:
      (10) Uplatní-li poplatník výdaje podle odstavce 9, jsou v částce výdajů zahrnuty veškeré výdaje poplatníka vynaložené v souvislosti s dosahováním příjmů z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti, kromě pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na všeobecné zdravotní pojištění,

      výdaje podle odstavce 9=uplatňuji paušální výdaje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).