Hlavní navigace

Prům. evidenční počet zaměstnanců

 • (neregistrovaný) 88.83.224.---

  24. 10. 2006 8:02

  Prosím o radu. Jak se počítá prům. evidenční počet zaměstnanců ve fyzických osobách a prům. evidenční počet zaměstnanců přepočtený za čtvrtletí?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 10. 2006 13:44

   ara (neregistrovaný) 83.148.6.---

   Re: Prům. evidenční počet zaměstnanců
   *****Našla jsem průměrný roční přepočtený počet zaměstnanců:
   Celkové hodiny včetně hodin za dovolenou, pracovní neschopnost a překážek v práci za celý rok dělit při osmihodinové pracovní době fondem za celý rok
   např.111250:2008=55,40 to je 55

  • 24. 10. 2006 14:53

   Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

   Re: Prům. evidenční počet zaměstnanců
   ***
   Ze stránek statistického úřadu:
   Evidenční počet zaměstnanců zahrnuje osoby v hlavním i vedlejším pracovním, služebním nebo členském poměru (kde součástí členství je též pracovní vztah) k zaměstnavateli (dále jen „pracovní poměr“).
   Průměrný evidenční počet zaměstnanců ve fyzických osobách (čtvrtletní) je vypočten jako aritmetický průměr ze tří měsíčních průměrných počtů (vypočítávají se jako součet denních stavů dělený počtem kalendářních dnů v měsíci).
   Průměrný evidenční počet zaměstnanců přepočtený je přepočtem průměrného evidenčního počtu zaměstnanců ve fyzických osobách a délky jejich pracovních úvazků na zaměstnavatelem stanovenou pracovní dobu.
   V údajích o počtu zaměstnancůnejsou zahrnuty osoby vykonávající veřejné funkce (např. poslanci, senátoři, uvolnění členové zastupitelstev všech stupňů), soudci, ženy na mateřské dovolené, osoby na rodičovské dovolené (nepracují-li současně v pracovním poměru), učni, osoby pracující pro firmu na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, zaměstnanci ekonomických subjektů statisticky nesledovaných.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).