Hlavní navigace

předčasné ukončení leasingu

  • (neregistrovaný) 89.235.30.---

    24. 10. 2006 10:38

    Dobrý den. Podnikatel-fyz. osoba ale s podvojným účetnictvím předčasně ukončil leasing /2 splátky před koncem/. Leasing ukončil ve 34. měsíci, tedy nedodržel podmínku 36 měsíců. Kupní cena předmětu leasingu je nižší, než zůstatková cena při rovn. odepisování - § 24/5 , tudíž dle mého názoru musí celý leasing dodanit? V zápětí předmět leasingu znovu prodal leas. společnosti. Může podnikatel celou částku, kterou bude dodaňovat považovat za vstupní cenu hmotného majetku, který by mohl odepisovat, a vzhledem k tomu, že hm. majetek v zápětí prodal, dát celou zůst. cenu do nákladů bez ohledu na cenu, za kterou majetek prodal? Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2006 10:49

      Slávka (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      Ano, protože leasing začal pravděpodobně v roce 2004 musíte podat dodatečné přiznání daně z příjmu za rok 2004 a 2005. Tyto dodaněné částky můžete dát do pořízení hmotného majetku.

    • 24. 10. 2006 10:58

      Irena (neregistrovaný) 89.235.30.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      Díky za rychlou odpověď, ale domnívala jsem se, že dodanění provedu v tomto roce dle § 5 odst. 6??? A můžu tedy považovat dodaněné částky = VS hm. majetku zároveň za zůst. cenu hm. majetku, když podnikatel auto /předmět leasingu/ ihned zase prodal? Tudíž by celá zůst. cena šla zároveň zase do nákladů.

    • 24. 10. 2006 13:01

      Slávka (neregistrovaný) 88.102.0.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      >>>Dobrý den. Podnikatel-fyz. osoba ale s podvojným
      >>>účetnictvím předčasně ukončil leasing /2 splátky před
      >>>koncem/. Leasing ukončil ve 34. měsíci, tedy
      >>>nedodržel
      >>>podmínku 36 měsíců. Kupní cena předmětu leasingu je
      >>>nižší, než zůstatková cena při rovn. odepisování - §
      >>>24/5 ,
      >>>tudíž dle mého názoru musí celý leasing dodanit? V
      >>>zápětí předmět leasingu znovu prodal leas.
      >>>společnosti.
      >>>Může podnikatel celou částku, kterou bude dodaňovat
      >>>považovat za vstupní cenu hmotného majetku, který by
      >>>mohl odepisovat, a vzhledem k tomu, že hm. majetek v
      >>>zápětí prodal, dát celou zůst. cenu do nákladů bez
      >>>ohledu
      >>>na cenu, za kterou majetek prodal? Díky za odpověď.
      >>Ano, protože leasing začal pravděpodobně v roce 2004
      >>musíte podat dodatečné přiznání daně z příjmu za rok
      >>2004 a 2005. Tyto dodaněné částky můžete dát do
      >>pořízení

      To co jsem napsala platí pro PO ověřte si ještě zda to platí i pro FO!!!!!!!




      >>hmotného majetku.
      >
      >Díky za rychlou odpověď, ale domnívala jsem se, že
      >dodanění provedu v tomto roce dle § 5 odst. 6??? A můžu
      >tedy považovat dodaněné částky = VS hm. majetku zároveň
      >za zůst. cenu hm. majetku, když podnikatel auto
      >/předmět leasingu/ ihned zase prodal? Tudíž by celá zůst.
      >cena šla zároveň zase do nákladů.

    • 24. 10. 2006 13:13

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: předčasné ukončení leasingu
      *** Ano, FO mohou využít §5/6 a při nedodržení podmínek pak neuznané nájemné je součástí vstupní ceny. Takže při prodeji jde ZC do nákladů ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).