Hlavní navigace

Služba v EU-převzetí materiálu a DPH

  • (neregistrovaný) 82.119.253.---

    24. 10. 2006 22:17

    Prosím o radu,fakturuji německému plátci službu za to,že od něho převezmu materiál za což mi on platí...mohu to fakturovat bez DPH?? Pokud ne,tak co mu mám fakturovat aby to bylo bez DPH? ( on mi dá materiál a ještě mi zaplatí za jeho převzetí)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2006 11:00

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Služba v EU-převzetí materiálu a DPH
      Pokud očekáváte odpověď, budete muset případ popsat trochu podrobněji, především s ohledem na místo plnění (kde, jak se materiál pohybuje), co se rozumí "převzetím materiálu" - to jako že dostanete materiál a ještě Vám za to zaplatí?

    • 25. 10. 2006 13:23

      marek (neregistrovaný) 82.119.253.---

      Re: Služba v EU-převzetí materiálu a DPH
      >>Prosím o radu,fakturuji německému plátci službu za
      >>to,že od něho převezmu materiál za což mi on
      >>platí...mohu
      >>to fakturovat bez DPH?? Pokud ne,tak co mu mám
      >>fakturovat aby to bylo bez DPH? ( on mi dá materiál
      >>a ještě
      >>mi zaplatí za jeho převzetí)
      >Pokud očekáváte odpověď, budete muset případ popsat
      >trochu podrobněji, především s ohledem na místo plnění
      >(kde, jak se materiál pohybuje), co se rozumí
      >"převzetím materiálu" - to jako že dostanete materiál a ještě
      >Vám za to zaplatí?Jedná se o materiál který je veden jako odpad(odřezky PVC z automobilky) tudíž mi za to,že si ho odvezu zaplatí,ale brání se tomu abych jim to fakturoval s DPH.Materiál si naložím u nich v DE a dovezu ho k sobě do CZ kde je zrecyklován.

    • 25. 10. 2006 14:14

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Služba v EU-převzetí materiálu a DPH
      No jen abyste nenarazil ještě na jiné, než daňové zákony.
      Pokud budete pátrat v ZDPH s cílem najít nějakou službu, dostanete se nejspíš k §10/4/c nebo na obecný § 9, tudíž vše s tuzemskou DPH. Snad jen kdyby chtěl Němec recyklát vrátit nebo umístit někam mimo tuzemsko, mohlo by se uvažovat s § 10/5

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).