Hlavní navigace

Mateřská, nemocenská, živnostenský list

• (neregistrovaný) 88.146.167.---

25. 10. 2006 13:41

Momentálně jsem v sedmém měsíci rizikového těhotenství (na neschopence). Pracovala jsem dva roky na dobu určitou. Na nemocenskou jsem nastoupila v červnu, doba mi končila v červenci. Zaměstnavatel mi oznámil, že mi smlouvu již po nástupu na mateřskou neprodlouží.
    Naskytla se mi práce na doma. Spolupráce na vytváření webových stránek, SAMOZŘEJMĚ pro více zaměstnavatelů.
    Chtěla bych se zeptat, zda:
    - je možné i na nemocenské uzavřít dohodu o provedení práce, o pracovní činnosti,
    - na kolik hodin je možné tuto činnost provádět za rok,
    - v případě, že se jedná o dohodu o provedení práce, tj. 100 hodin za rok na jednoho zaměstnavatele, můžu těch zaměstnavatelů mít víc, tedy třeba tři, tj. za rok by bylo 300 hodin vykonané práce,
    - je lepší si založit živnostenský list,
    - je lepší počkat, až nastoupím na mateřskou dovolenou, nebo se tím nic nemění,
    - pokud s firmou uzavřu jakoukoliv dohodu, co potom udělám s dohodou já, co se odvádí, a kam ji mám přiznat,
    - pokud budu pracovat doma, jak na živnostenský list, dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti, mám stále nárok na mateřskou a potom i rodičovskou dovolenou (o dítě bych se starala sama),
    - prosím Vás o vysvětlení, jak začít a co vše budu potřebovat, odvádět, co smím a co je naopak zakázáno!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2006 17:23

Zuzana (neregistrovaný) 213.151.87.---

Re: Mateřská, nemocenská, živnostenský l
      ***Tak jen stručně, ptáte se na moc věcí,které by se ani kdybych chtěla,tak se to sem nevejde,pokud jste na nemocenské,tak pracovat logicky nemůžete!!! Až nastoupíte mateřskou,pracovat můžete,omezení výdělku již není (viz ostatní příspěvky) a o mateřskou ani rodičák nepřijdete.Ale co se týká vysvětlení co a jak dělat,když začítáte podnikat a co smíte nebo ne...pokud se do toho chcete pustit,musíte si to nastudovat,to Vám tady nikdo neporadí,protože je toho hodně.Zuzana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).