Hlavní navigace

Dostane podporu v nezaměstnanosti?

  • (neregistrovaný) 85.207.41.---

    25. 10. 2006 13:51

    Dobrý den. Kolegyně byla přes jeden rok vedená na úřadu práce (je jí 51 let) a od 1 listopadu minulého roku byla zaměstnaná na dobu určitou do 30.4.2006. V únoru ale šla na nemocenskou a tu ukončila minulý týden. Jelikož s ní samozřejmě neprodloužili pracovní smlouvuˇ, šla se přihlásit na úřad práce. Dostane podporu v nezaměstnanosti, když odpracovala pouze 4 měsíce? Nemusí odpracovat 6?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2006 6:49

      Hana (neregistrovaný) 88.100.222.---

      Re: Dostane podporu v nezaměstnanosti?
      Vaše kolegyně bude mít nárok na podporu, pokud během 3 let pozpátku odpracovala alespoň 12 měsíců (zákon o zaměstnanosti
      §39 a §41).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).