Hlavní navigace

Navýšení daně 337/92sb §68

  • (neregistrovaný) 195.47.80.---

    25. 10. 2006 17:05

    Dobrý den, chtěl by zeptat, prave mi prisel platebni vymer dane z prijmu fo. Jedna se o to, ze fu zjistil, ze jsem v min. letech nezdanil vsechny autorske honorare (mela platit redakce, lec nedanila).
    Zaplatil jsem doplatek dane, ihned po vyzve fu a ted mi prislo "douctovani", kde je navyseni dane dle §68 z.337/92Sb. Da se proti tomuto navyseni nejak odvolat, abych to jiz platit nemusel? Myslel jse, ze je to penale, ale to mi pry jeste poslo, dobraci.
    Pokud jde napsat nejake odvolani, muzete prosim poradit nejakou formu?
    Mnohokrat dekuji

    p.s: nejsem OSVC, jedna se autorske honorare za fotografie. Mnohokrat dekuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2006 20:13

      Vlaďka (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Navýšení daně 337/92sb §68
      Zvýšení daně je sankce za nesplnění povinnosti nepeněžité povahy, tzn. u vás za nepodání daňového přiznání nebo jeho opožděné podání.Můžete proti němu podat odvolání, které ovšem nemá odkladný účinek- uvedla bych, že daň byl povinen srazit plátce honoráře a vy jste neměl povinnost podávat DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).