Hlavní navigace

Přefakturace služby do EU DIČu

  • (neregistrovaný) 88.101.152.---

    25. 10. 2006 20:53

    Nevíte prosím někdo jak je to s DPH u přefakturace služby do EU DIČ s tuzemským místem plnění?
    Vůbec si nevím rady.
    Všem předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2006 9:01

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Přefakturace služby do EU DIČu
      Pokud je místo plnění dle§9 nebo 10 skutečně v ČR, fakturujete plátci do EU s DPH.
      Jedinou možností jak tohle obejít je (a to pouze v případě, že se jedná skutečně o přefakturaci bez navýšení ceny)
      přeúčtování dle 14/5 e:
      (5) Za poskytnutí služby se však nepovažuje:
      e) přeúčtování služeb, které plátce pořídil od jiného plátce, pokud při jejich pořízení neuplatnil nárok na odpočet daně, a dále přeúčtování služeb od neplátce, pokud přijatá úhrada nepřevyšuje částku, za kterou plátce služby pořídil a o této skutečnosti účtuje odpovídajícím způsobem podle"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).