Hlavní navigace

Silniční daň ...?

  • (neregistrovaný) 83.208.30.---

    26. 10. 2006 10:06

    ... říká:
    "§ 4
    (2) Poplatníkem daně je rovněž
    a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla,"
    a dále:
    "§ 6
    (4) V případě podle § 4 odst. 2 písm. a) činí sazba daně 25 Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, je-li to pro poplatníka (zaměstnavatele) výhodnější."

    Jsem fyzická osoba, bez zaměstnace.
    Jak to je, když použiju na služební cestu své soukromé vozidlo. Mohu uplatnit sazbu daně 25 Kč/den, nebo musím zaplatit za každý měsíc roční sazbu/12.
    Jak je to u soukromých vozidel s vedením deníku o provozu vozidla (najetých km)?
    Děkuji za fundovanou odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2006 23:59

      Jarka B. (neregistrovaný) 86.49.37.---

      Re: Silniční daň ...?
      *****************
      Pokud jste OSVČ, nemůžete použít sazbu 25,-/den, ta se používá jen pro zaměstnance.
      Knihu jízd byste vést měl - stačí služební jízdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).