Hlavní navigace

Lék. prohl. + řízení mot. vozidel :-((((

• (neregistrovaný) 88.102.139.---

26. 10. 2006 10:39

Dobrý den kolegové, chtěla jsem se zeptat, jsme dopravni firma, tím pádem máme profesní řidiče, pro které teď vymysleli od 1.7.2006 mít ještě k lékařské prohlídce i psychologické, neurologické a EEG vyšetření. Prosím, můžete mi poradit, jak tuto situaci řesíte?? Je těžké domluvit se se zaměstnanci jen na té periodické prohlídce, natož na tyto další. Jsem ve stresu, jak to personálně zvládat. Prosím máte s tím zkušenost nebo to teď také řešíte?? Poraďte.... :-(( Děkuji, přeji hezký den. :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2006 11:46

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Lék. prohl. + řízení mot. vozidel :-
      Myslím, že zvládnout to není vůbec jednoduché. Zaměstnanci by si měli uvědomit, že se jedná o JEJICH způsobilost k řízení vozidel. Budou muset originál tohoto vyšetření vozit s sebou v autě ( je to jejih doklad a přenosný do dalšího prac.poměru)- je to jako když si musí zajistit profesní průkaz řidiče. Pokud tím vyšetřením neprojdou, ztratí způsobilost k řízení aut nad 7,5t a mohou přijít o práci. Dokonce by si to měli zařídit a zaplatit sami. Jenže to bychom se nedočkali ( my jako zaměstnavatelé) ! My jsme se rozhodli to řešit s naším bezpečákem ( smluvním) a zároveň s našim smluvním lékařem, ošetříme vnitřním předpisem. Zajistíme jim to a uhradíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).