Hlavní navigace

soukromé vozidlo ...

  • (neregistrovaný) 83.208.30.---

    26. 10. 2006 14:12

    Zákon o silniční dani ... říká ...
    "§ 4
    (2) Poplatníkem daně je rovněž
    a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla,"
    a dále:
    "§ 6
    (4) V případě podle § 4 odst. 2 písm. a) činí sazba daně 25 Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, je-li to pro poplatníka (zaměstnavatele) výhodnější."

    Jsem fyzická osoba, bez zaměstnace.
    Jak to je, když použiju na služební cestu své soukromé vozidlo. Mohu uplatnit sazbu daně 25 Kč/den, nebo musím zaplatit za každý měsíc roční sazbu/12.
    Jak je to u soukromých vozidel s vedením deníku o provozu vozidla (najetých km)?
    Děkuji za fundovanou odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2006 14:29

      Ilona (neregistrovaný) 85.50.130.---

      Re: soukromé vozidlo ...
      ***
      jestlize jste OSVC, tak nemuzete uplatnovat tech 25,- Kc, to je jen pro vztah zamestnavatel - zamestnanec
      S praktickou strankou vedeni deniku snad poradi nekdo jiny, s vlastni zkusenosti.... nebo zkuste vyhledevac v teto diskuzi, urcite se to tu uz resilo....

    • 26. 10. 2006 22:19

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: soukromé vozidlo ...
      Minimální požadavky na vedení evidence pracovních jízd soukromým vozidlem podle Pokynu MF ČR D-190:

      Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje: datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté km. Dále poplatník vede údaje o typu vozidla, státní poznávací značce, stavu ujetých km k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).