Hlavní navigace

Není nárok na odpočet DPH?

  • (neregistrovaný) 88.100.222.---

    27. 10. 2006 7:18

    Pokud poskytujeme službu na nemovitosti plátci DPH na Slovensku,
    nemusíme odvádět DPH a nemáme ani nárok na odpočet daně z přijatých plnění pro tuto zakázku? Který § tohle řeší?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2006 15:54

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Není nárok na odpočet DPH?
      Pokud je místo plnění na Slovensku podle § 10/1, pak nemusíte odvádět DPH u nás, odvede ji Váš slovenský partner jako plátce DPH na Slovensku. U tohoto plnění budete mít nárok na odpočet podle § 72/2/c zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).