Hlavní navigace

Příspěvky v těhotenství

  • (neregistrovaný)

    27. 10. 2006 18:40

    Dobrý den,jsem těhotná a chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na nějaký finanční příspěvek. Jsem 5let ze školy a od té doby jsem nikde nebyla zaměstnaná. Prý bych na rodičovský příspěvek měla nárok? A kdy bych měla o tento příspěvek zařádat? Děkuji za odpověď Zdena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2006 19:14

      1234 (neregistrovaný)

      Re: Příspěvky v těhotenství
      zajisté chodíte na pracák a pobíráte dávky životního minima. takže tam vás budou informovat - především si musíte snažit zajistit příjmy sama, např. má povinnost otec dítěte vám přispívat na potřeby spojené s těhotenstvím - těhotenské oblečení, vitamíny atd. pokud ne dobrovolně, dejte návrh na soud.
      pokud vím, tak jakýsi příspěvek se dostává až těsně před nebo po porodu.

    • 27. 10. 2006 21:32

      Iva (neregistrovaný)

      Re: Příspěvky v těhotenství
      Na mateřskou dovolenou máte nárok 6 týdnů před porodem a mám pocit, že 24 týdnů nebo 28 (nejsem si přesně jistá) ji budete pobírat. Pak si zažádáte o rodičovský příspěvek, který od nového roku bude činit přibližně 7.500,- až do věku 4 let Vašeho dítěte. Zde na soc. úřadě si také zažádáte po narození miminka o porodné a přídavky na dítě.

    • 28. 10. 2006 9:52

      1234 (neregistrovaný)

      Re: Příspěvky v těhotenství
      no nevím, jestli bude pobírat zrovna mateřskou, pokud nikdy nepracovala. rozhodující asi bude, jestli byla na pracáku, a stát pak za ni odváděl socko. jestli ne, asi na mateřskou mít nárok nebude.

    • 28. 10. 2006 18:46

      JS (neregistrovaný)

      Re: Příspěvky v těhotenství
      Doplním pro tazatelku - rodičovský příspěvek vám náleží od měsíce, ve kterém se dítě narodí. JS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).