Hlavní navigace

Pracovní cesty v zahraničí

  • (neregistrovaný) 194.138.12.---

    30. 10. 2006 10:47

    Dobry den,

    dle nove smernice v nasi firme je zamestnanec povinen pozadat si prostrednictvim zamestnavatele o mezinarodni kreditni platebni kartu AMEX a platit veskre cestovni vydaje u nas i v zahranici touto kartou. Zaloha mu bude vydana jen ve vysi diet. Platebni karta ale bude vydana na jmeno zamestnance se vsemi povinostmi, ktere z toho vyplyvaji. Ve smernicich je dokonce napsano, ze pokud si zamestnanec kartu neporidi bude na nej pri vyuctovani pracovnich cest pohlizeno jako by kartu meli.
    Muze me zamestnavatel nutit platit cestovni vydaje bezhotovostne? A hotovostni vydaje neproplacet?

    Dekuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2006 11:08

      1 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: Pracovní cesty v zahraničí
      Ne NUTIT ale určit, neboť dosud platný z. 119/92 stanoví:

      § 3 Zaměstnavatel vysílající zaměstnance na pracovní cestu určí místo jejího nástupu, místo výkonu práce, dobu trvání, způsob dopravy a ukončení pracovní cesty; m ů ž e u r č i t též další podmínky pracovní cesty. Zaměstnavatel je přitom povinen přihlížet k oprávněným zájmům zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).