Hlavní navigace

Vracení daně z příjmu FO

  • (neregistrovaný) 95.82.146.---

    1. 2. 2017 17:53

    Nevíte prosím kdy nejdříve lze podat přiznání k DPFO  (OSVČ) s žádostí o vrácení přeplatku? Když podám přiznání již v lednu, nebude nějaký problém s vratkou daně s ohledem na daňový řád §155? Moc se v tom neorientuji, ale nějak jsem vydedukovala, že aby bylo přiznání s žádostí o vrácení přeplatku daně "košer" a nebyl problém , je lépe je podávat až od února (60 dní před povinností podat přiznání). Je tomu tak nebo je jedno  kdy je přiznání a žádost
    podána.
    Děkuji za pomoc.
    Renata

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2017 20:58

      Martina Bečková (neregistrovaný) 77.104.240.---

      Pokud máte všechny potřebné přílohy, můžete žádat už nyní. Oni vám stejně přeplatek dají až na jaře. MB

    • 2. 2. 2017 6:58

      Hana (neregistrovaný) 89.24.243.---

      Pokud jste podala přiznání již v lednu, nevejdete se do lhůty 60 dní ode dne podání žádosti a vaši žádost o vrácení přeplatku úřad zamítne a budete si muset požádat o přeplatek znovu.
      § 155 daňového řádu totiž uvádí, že žádosti o vrácení přeplatku mohou úřady vyhovět jen tehdy, jestliže existuje vratitelný přeplatek do 60 dnů ode dne podání žádosti. Samotná daň je však splatná ve lhůtě 3 měsíců po uplynutí zdaňovacího období

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).