Hlavní navigace

Pořízení zboží z EU

  • (neregistrovaný) 62.177.88.---

    30. 10. 2006 13:34

    Pořizovali jsme zboží od jedné firmy, která má závod jak v ČR, tak i na Slovensku. Zboží bylo pořízeno z této firmy na Slovensku a přivezeno do této samé firmy v ČR. Fakturu máme z firmy ze Slovenska, ale zboží jsme přebírali u této firmy v ČR. Duzp tam napsali 29.9.2006 my jsme však zboží převzali až dne 19.10.2006, ale v závodě v ČR. Jak máme správně postupovat z hlediska DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2006 14:33

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Pořízení zboží z EU
      ***
      Řekla bych, že jste normálně pořídili zboží z EU - od plátce na Slovensku, takže samovyměříte DPH na vstupu i výstupu ke dni vystavení DD - t.j. 29.9.- viz §25/1a) - nezáleží, kdy opravdu zboží dovezete - nebo převezmete.
      Na faktuře by mělo být slovenské DIČ slov. firmy a samozřejmě i Vaše české DIČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).