Hlavní navigace

návrh na zastavení exekuce

• (neregistrovaný) 213.220.199.---

30. 10. 2006 18:12

Dobrý den nemohl byste mi někdo poradit. Dostali jsem usnesení o nařízení exekuce kvůli nezaplacení faktury z minulého roku. Začali jsme to hned řešit dlužnou částku jsem uhradili + náklady na soudní řízení. Bohužel jsem to poslali na účet firmy, které jsem dlužili a ne exekutorovi, který tuto částku vymáhá. Ta firma nemá, jak jsme se po té dozvěděli, povinnost informovat exekutora o zaplacení dluhu. Dnes nám přišel dopis, že stále dlužíme. Jak se to dá zastavit? Musíme se odvolat u soudu? Jak? Nemáte někdo nějakou šablonu. Děkuji za jakoukoliv radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2006 10:40

marta (neregistrovaný) 80.188.26.---

Re: návrh na zastavení exekuce
      Napište na soud , v usnesení o nařízení ex. máte ještě jedno číslo jednací , většinou začíná slovy Okresní soud v... nařizuje exekuci k vymožení pohledávky oprávněného dle usnesení zdejšího soudu
      ČÍSLO....
      Tak na toto ČÍSLO pošlete kopie všech svých úhrad ,můžete přiložit žádost o zastavení exekuce asi §268 z důvodu zaplacení , od každého si dvě kopie orazítkované na soudní podatelně schovejte.Pak jednu z těchto kopií pošlete exekutorovi , raději doporučeně , jednu si nechte v ruce , kdyby u Vás zabušil.
      Většinou jsou už teď rozumní a tohle jim stačí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).