Hlavní navigace

DPH u prací v cizině

  • (neregistrovaný) 85.160.87.---

    30. 10. 2006 19:19

    Prosím o radu: naši zaměstnanci prováděli práce na Slovensku, tuto práci si u nás zadala česká firma a této české firmě jsme vystavovali fakturu. Nyní se nám vrátila zpět s tím, že účtovaná částka má být bez DPH. Může mi někdo poradit jak to má správně být, když my i firma, pro kterou jsme vystavovali fakturu má české DIČ? Záleží na místu výkonu práce?Pokud by to opravdu mělo být bez DPH, podle jakého paragrafu? Moc děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2006 19:26

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: DPH u prací v cizině
      §10/1 ZDPH - místo plnění na Slovensku, tj. žádná česká daň, ale je třeba se zajímat o daň slovenskou - pokud není odběratel plátce na Slovensku, je registrace na vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).