Hlavní navigace

Nákup použitého auta z EU

  • (neregistrovaný) 212.65.219.---

    31. 10. 2006 7:28

    Naše fy (plátce DPH) koupila v HU použité auto pro podnikatelské účely od osoby registrované k dani.Dopr.prostředek nám byl dodán jako plnění osvobozené od daně. Daň budeme přiznávat my v tuzemsku se sazbou daně platnou v ČR.(19%) Poraďte mi, prosím, v jakém řádku přiznání DPH tento nákup vykázat?? Věra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2006 17:06

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Nákup použitého auta z EU
      §2 odst.1 c) - postupujete jako při pořízení zboží a vzniká Vám povinnost přiznat daň na výstupu - uvádíte do ř. 230 - §25 dost.1. Pokud bude auto pořízeno za účelem dalšího prodeje, pak máte nárok na plný odpočet v ř. 330. Pokud pořizujete jako dlouhodobý majetek, pak můžete uplatnit odpočet také podle zákonem stanovených podmínek s výjimkou pořízení osobního automobilu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).