Re: Zápočtový list-úřad práce-spěchá
Průměrný čistý výdělek je povinným údajem v ZL. Vezmete hodinový průměr, který v měsíci skončení pracovního poměru byl u toho pracovníka používán např. pro placení dovolené (tzn. ten průměr, který vychází z výdělků v minulém kal. čtvrtletí). Tento vynásobíte úvazkem a pak vynásobíte 21,74 (což je koeficient vyjadřující průpměrný počet pracovních dní v měsíci). Vyjde Vám průměrná hrubá mzda a z té obvyklým postupem spočítáte průměrnou čistou a tu uvádíte na na potvrzení o zaměstnání (tzv. Zápočťák) a pak i do formuláře z ÚP.
Re: Zápočtový list-úřad práce-spěchá
A nemůžu vzít průměr za poslední čtvrtletí? A do které kolonky v zápočťáku se to vypisuje? Díky
Re: Zápočtový list-úřad práce-spěchá
Můžete, ale bude to špatně.:-) Popsala jsem Vám správný postup. Vždy se vychází z výdělků v předešlém čtvrtletí, pokud v něm odpracoval aspoň 22 směn. Pokud v předešlém čtvrtletí neodpracoval ani 22 směn (třeba kvůli nemoci nebo u Vás ještě nebyl zaměstnán), používá se průměrný výdělek pravděpodobný, tj. určený jakého by asi býval dosáhl.
Potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočťák) nemá jednotný vzhled, každá firma si ho může třeba sama vytvořit, ale musí obsahovat zákonem určené náležitosti (viz Nařízení vlády č. 108/1994, § 3). Takže tam musíte mít údaj průměrná čistá mzda. Pokud budete pracovat s pravděpodobným průměrem, doplníte slovo "pravděpodobná".
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
31. 10. 2006 10:15
Potřebuji uvést na zápočtový list pro potřeby úřadu práce výdělek zaměstnance. Uvádí se výdělek za poslední uzavřené 3 měsíce? A do jeké kolonky se to uvádí? Děkuji za odpověď