Hlavní navigace

vstupní lék.prohlídka

  • (neregistrovaný) 193.179.143.---

    31. 10. 2006 16:13

    Dobrý den, prosím vás, když přijímám účetní do obchodu, musí mít vstupní lékařskou prohlídku? Do styku s potravinami nepřijde. Ale bude mít kancelář v obchodě. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2006 16:21

      mm (neregistrovaný) 85.160.17.---

      Re: vstupní lék.prohlídka
      Je jedno kde bude pracovat,ale pro vás je důležité že nastoupí zdravá a když ukončí zaměstnání ,nebude na vás nárokovat ,nemoc s povolání.Tak že,lékařská prohlídka není povinost ,ale je to vaše ochrana před vyčůránkama.

    • 31. 10. 2006 17:28

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: vstupní lék.prohlídka
      Cituji Zák.práce §28 :
      "V případech stanovených orgány státní správy je zaměstnavatel povinen zajistit, aby se zaměstnanec před uzavřením pracovní smlouvy podrobil vstupní lékařské prohlídce."
      Nemá to nic společného se zdavotním průkazem. Já bych ji na prohlídku poslala.

    • 31. 10. 2006 20:42

      Zdeněk (neregistrovaný) 83.208.15.---

      Re: vstupní lék.prohlídka
      Dobrý večer,

      ano, vše dříve napsané platí. Já k tomu jen přidávám § 133 zákoníku práce, kde je u Povinnosti zaměstnavatele uvedeno, že

      (1) Zaměstnavatel je povinen

      a) nepřipustit, aby zaměstnanec vykonával práce, jejichž výkon by neodpovídal jeho schopnostem a zdravotní způsobilosti .... kdo jiný než lékař pak posoudí, zda je po stránce zdravotní "způsobilý". proto je nejlepší, když každý potencionální zaměstnanec "prodělá" vstupní prohlídku.
      Jen připomínám, že tyto prohlídky může dělat jen smluvní lékař tzv. Závodní preventivní péče (od 1.1.07 to bude jiný název). Při odeslání každé nastupujícího pak nan žádanku napiště, na jakou profesi bude nastupovat.
      Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).