Hlavní navigace

kontrola zdravotní pojišťovny

  • (neregistrovaný) 212.111.31.---

    1. 11. 2006 12:36

    Kolik roků zpět může kontrolovat zdravotní pojišťovna? Určitě je to někde v zákoně a teď to nemůžu najít. Poradíte prosím někdo? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2006 12:43

      Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

      Re: kontrola zdravotní pojišťovny
      Kontrolu může zdr. poj. provést 5 let dozadu. § 22 zák. 592/92 Sb.

    • 2. 11. 2006 9:46

      Marie (neregistrovaný) 81.92.152.---

      Re: kontrola zdravotní pojišťovny
      >Kolik roků zpět může kontrolovat zdravotní
      >>pojišťovna?
      >>Určitě je to někde v zákoně a teď to nemůžu najít.
      >>Poradíte prosím někdo? Děkuji.
      >
      >Kontrolu může zdr. poj. provést 5 let dozadu. § 22
      >zák. 592/92 Sb.

      Než půjdete na kontrolu napište si námitku-
      Na základě Oznámení o provedení kontroly placení pojistného na veřejné zdravotní pojištění podávám námitku proti předložení dokladů ke kontrole s ohledem na §31 a §32 odst. 1 zákona č. 563/1991Sb.,v platném znění. Z tohoto důvodu nepředložím doklady starší 5-ti let.
      To stačí. Vemte to sebou i s doklady za pět let. Hned jim to předložte a máte po problému. Funguje to. Již jsem to použila asi v 7 případech.

    • 6. 11. 2006 12:54

      L. (neregistrovaný) 212.111.31.---

      Re: kontrola zdravotní pojišťovny
      >
      > >Kolik roků zpět může kontrolovat zdravotní
      >>>pojišťovna?
      >>>Určitě je to někde v zákoně a teď to nemůžu najít.
      >>>Poradíte prosím někdo? Děkuji.
      >>
      >>Kontrolu může zdr. poj. provést 5 let dozadu. § 22
      >>zák. 592/92 Sb.
      >
      >Než půjdete na kontrolu napište si námitku-
      >Na základě Oznámení o provedení kontroly placení
      >pojistného na veřejné zdravotní pojištění podávám námitku
      >proti předložení dokladů ke kontrole s ohledem na §31 a
      >§32 odst. 1 zákona č. 563/1991Sb.,v platném znění. Z
      >tohoto důvodu nepředložím doklady starší 5-ti let.
      >To stačí. Vemte to sebou i s doklady za pět let. Hned
      >jim to předložte a máte po problému. Funguje to. Již
      >jsem to použila asi v 7 případech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).