Hlavní navigace

Přefakturace vícenákladů z Chorvatska.

  • (neregistrovaný) 80.78.153.---

    1. 11. 2006 12:45

    Tuzemská firma vezla naše výrobky našemu odběrateli do Chorvatska. Auto mělo na chorvatských hranicích poruchu a tak si musel náš chorvatský partner na hranice pro zboží dojet na vlastní náklady (aby měl zboží v dohodnutý termín ve firmě). Nyní nám tyto vícenáklady přefakturoval.
    My teď chceme tyto vícenáklady přefakturovali dopravci.
    Měli bychom tyto vícenáklady fakturovat bez DPH ???
    Jedná se o vícenáklady na území Chorvatska, které není členem EU.
    Díky a zdraví Tomáš

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2006 22:04

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Přefakturace vícenákladů z Chorvatsk
      ***
      Já bych to chápala jako přepravu zboží vázanou na vývoz a tudíž osvobozenou s nárokem na odpočet dle §69.
      Fakturovala bych čs. firmě bez DPH s tím, že budu mít a doložím nějaký doklad o přepravě od chorvatské firmy.
      Třeba se ještě někdo ozve, vyčkejte:-)
      ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).