Hlavní navigace

Fakturace v eurech

• (neregistrovaný) 77.236.206.---

8. 2. 2017 22:03

Dobrý den, ráda bych se zeptala jako OSVČ fyzická osoba. Vystavuji faktury v eurech, ale příjem z těchto faktur mi chodí na můj osobní korunový účet (tedy v korunách). Nejsem plátce DPH, výdaje procentem. Budu danit příjem v eurech uvedený na fakturách nebo příjem na účtu v korunách?  Děkuji za případnou odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2017 8:11

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,

v DE daníte obdržený příjem, tedy to, co Vám skutečně dojde na BÚ, je možné že v případě kurzových rozdílů zůstanou některé pozice na Vašich FV otevřené ( budou se jevit jako nedoplatek / přeplatek ) pokud je vyvedete, musíte evidovat kurzové rozdíly obdobně jako v účtu, jsou tedy výdajem / příjmem na podnikání v DE ( podle toho, zda kurzový rozdíl dělá zisk / ztrátu )

• 9. 2. 2017 12:33

Jana S. (neregistrovaný) 37.48.0.---

Děkuji,  nejsem odborník, ale myslela jsem, že DE nevedu. Uplatňuji výdaje paušálem (procentem). Ale nejspíš to bude stejné. Chtěla jsem právě danit skutečně obdržený příjem na BÚ v korunách, ale tím pádem to nikdy nebude souhlasit s fakturami. Kurzové rozdíly tam v průběhu roku právě jsou.

• 9. 2. 2017 14:07

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,

ano, omlouvám se já jsem tu informaci o uplatnění %  - tem v DE nějak nevzal na vědomí... jinak jistě,  sečtete si skutečný ( inkasovaný ) příjem v DE, a dáte si příslušné % to paušálu.

Otevřené to sice zůstane ale v DE jde skutečně o příjmy i když vystavíte v DE fa za 1.mil a zaplatí vám 0,5 mil, příjmem je pouze inkasovaná část, obdobně pokud tratíte nebo naopak získáte z kurzového rozdílu,  při faktickém připsání platby ( úhrady FV ) na BÚ.

• 9. 2. 2017 20:05

Jana S. (neregistrovaný) 77.236.206.---

Děkuji za odpověď, teď už je mi to jasné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).