Hlavní navigace

PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???????

  • (neregistrovaný)

    2. 11. 2006 7:57

    Klient (středně velká firma) po mně chce seznam činností, které musejí udělat ke konci roku a které jsou potřeba pro zpracování roční uzávěrky a daní. Přesněji řečeno: Jaké podklady od nich budu chtít já jako účetní. Prosím koukněte na seznam - chybí tam něco?

    a) Majetek - fyzické inventury veškerého majetku hmotného i nehm., odpisovaného i neodpis. -> musí odpovídat účtům 0xx v konečné rozvaze, případné rozdíly se musejí proúčtovat.

    b) Zboží, zásoby materiálu, nedokonč.výroba - opět inventura -> promítne se na účtech 11x + 12x + 13x

    c) Peníze - samozřejmě inventury pokladen i peněz na cestě, proúčtovat případné rozdíly

    d) kontrola neuhrazených faktur přijatých i vydaných (i nedoplatky, přeplatky)

    e) kontrola nevyúčtovaných záloh poskytnutých a přijatých včetně kaucí - zálohy na zboží, investice, provoz, služby, energie....

    f) kontrola tržeb placených plat.kartami - v rozvaze vyčíslit zůstatek neproplacených karet

    g) kontrola záloh na veškeré daně, na mzdy

    h) soupis všech nevyfakturovaných dodávek v cenách bez dph! (dojde zboží či je dodaná služba, do uzávěrky nemám fakturu - se zatoulanými fakturami bývá problém...)
    Platí to i naopak - mám fakturu, ale někde se toulá zboží :-)

    i) nevyfakturované výnosy starého roku

    j) dohadné položky (účty 388,389) - typicky pojistné plnění

    k) inventarizace veškerých ostatních pohledávek a závazků - včetně půjček, úvěrů, mank zaměstnanců...

    Co mi v tom seznamu ještě chybí? Klient to po mně chce jako souhrnný písemný materiál, aby mohl ty úkoly dopředu rozdělit podřízeným, ať se na to ti lidé už mohou připravovat, co se po nich bude chtít. Děkuji předem za připomínky a doplnění!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 8:21

      Karel (neregistrovaný)

      Re: PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???
      Jsem laik tak se omlouvam pokud to bude spatne, ale chybi me tu kontrola prispevku na zivotni a penzijni pripojisteni - pokud tedy zamestnavatel prispiva - kontrola hranice danove uznatelnych vydaju.

    • 2. 11. 2006 8:29

      lucka (neregistrovaný)

      Re: PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???
      a tiež je nutné skontrolovať, či odvody na ZP,PSSZ, daň, boli uhradené do 31.1.2007, pretože ak nie, tak v tomto prípade budete upravovať HV a tieto náklady musíte pričítať-zákon o dani z příjmu ,§24,ods.f

    • 2. 11. 2006 10:36

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???
      Pokud nemáte k dispozici celé účetnictví, pak určitě požadujte předložit
      - loňskou uzávěrku včetně inventur účtů
      - výsledovku
      - rozvahu
      - inventury účtů ( rozvahových) tzn.inventuru
      peěžních prostředků v hot a na účtech
      zboží a materiálu na skladě
      majetku HM a NHM
      majetku drobného
      odpisy účetní-odpisy daňové zvlášť podle členění v daň.přizn.
      závazků - zvlášť obchodní, za zaměstnanci, za stát.institucemi, ost.
      pohledávek- také vše zvlášť
      záloh vydaných
      záloh přijatých
      rezervy
      časového rozlišení
      + ostatní účty ( všechny ostatní z rozvahy nebo podrozvahové evidence-drobný majetek apod.)

    • 2. 11. 2006 10:39

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???
      Z ostatních účtů požadujte dohadné položky (el.en.,plyn)

    • 2. 11. 2006 12:06

      Jana F. (neregistrovaný)

      Re: PODVOJKO + UZÁVĚRKA - co je třeba???
      **************
      Děkuji, Evo M., ptejte se takhle častěji :-))) Už jsem si to vytiskla, dobrý tahák :-) Jana F.
      ********************

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).