Hlavní navigace

Přesčas ANO x NE ???

  • (neregistrovaný)

    2. 11. 2006 9:49

    Dobrý den.
    Potřebuji poradit, jak spočítat mzdu pro našeho jednatele. Má jednatelskou smlouvu a pracuje vždy všechny pracovní dny v měsíci. Tento měsíc (10/06) pracoval ale navíc i 21.10., 28.10., 29.10.. Příplatek za svátek jsem mu dala. Za sobotu a něděli mu žádný nepřísluší, protože ve mzdovém předpisu nic takového není, jen nevím, jestli za ty 2 soboty a neděli nemá dostat příplatek za přesčas. Vždy pracoval jen v pracovní dny. Může mi prosím někdo poradit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 10:41

      Luděk (neregistrovaný)

      Re: Přesčas ANO x NE ???
      Já si myslím, že pokuď má odpracováno více hodin než je fond pracovní doby, konkrétně více jak 176 hod. v měsíci 10/06 tak mu přísluší příplatek za práci přesčas nebo náhradní volno.
      U jednatelů jsem se, ale s tím ještě nesetkal, každý má měsíční mzdu bez ohledu na počet hodin.

    • 2. 11. 2006 14:38

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: Přesčas ANO x NE ???
      Bože jednatelská smlouva není pracovní smlouva, tedy se neřídíte zákoníkem práce , žádné přesčasy, ledažebyste se nepřesně vyjádřila.

    • 2. 11. 2006 14:45

      Zuzik (neregistrovaný)

      Re: Přesčas ANO x NE ???
      Jednatelská smlouva je smlouvou podle obchodního zákoníku-smlouva mandátní a jednatel dostává odměnu nikoliv za odpracované hodiny ale za výkon funkce. Pokud smlouvu nemá, pak je nutno vyjádření valné hromady, která výši odměny určí. Nikdo jiný na to nemá právo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).