Hlavní navigace

OSVČ a smlouva o dílo

  • (neregistrovaný) 62.240.180.---

    2. 11. 2006 14:13

    Dobrý den,
    prosím o odpověď na to, když jsem OSVČ a na smlouvu o dílo resp. dohodu o provedení práce budu brát 4000,- Kč. Počítá se mi tento příjem do celkového příjmu a musím ho napsat poté do přiznání?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 14:36

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: OSVČ a smlouva o dílo
      Práce na smlouvu o dílo byste fakturoval a zdaňoval sám v DPFO. U dohody o prov.práce vypočítá daň a strhne zaměstnavatel. Při částce do 5000 Kč se zdaňuje srážkovou daní ( pokud jste nepodepsal Prohlášení k dani u zaměstnavatele) a tím je konec, tím je Vaše daň.povinnost splněna a nikde již tento příjem neuvádíte. Pokd jste ale podepsal prohlášení, pak Vám mzda bude zdaněna daní zálohou, zaměstanavatel Vám vystaví potvrzení o zdanitelnýh příjmech s výší odvedené daně a příjmy pak budete muset zahrnout do svého DPFO pod §6 a o uhrazenou daň se Vám sníží daň vypočtená ze všech příjmů.

    • 2. 11. 2006 20:05

      E. (neregistrovaný) 217.11.232.---

      Re: OSVČ a smlouva o dílo
      >>Dobrý den,
      >>prosím o odpověď na to, když jsem OSVČ a na smlouvu o
      >>dílo resp. dohodu o provedení práce budu brát 4000,-
      >>Kč. Počítá se mi tento příjem do celkového příjmu a
      >>musím ho napsat poté do přiznání?
      >>Děkuji

      To si ujasněte, jestli smlouva o dílo, nebo dohoda o PP - to je ale pořádný rozdíl :-)))

      >Práce na smlouvu o dílo byste fakturoval a zdaňoval
      >sám v DPFO. U dohody o prov.práce vypočítá daň a strhne
      >zaměstnavatel. Při částce do 5000 Kč se zdaňuje
      >srážkovou daní ( pokud jste nepodepsal Prohlášení k dani u
      >zaměstnavatele) a tím je konec, tím je Vaše
      >daň.povinnost splněna a nikde již tento příjem neuvádíte. Pokd
      >jste ale podepsal prohlášení, pak Vám mzda bude zdaněna
      >daní zálohou, zaměstanavatel Vám vystaví potvrzení o
      >zdanitelnýh příjmech s výší odvedené daně a příjmy pak
      >budete muset zahrnout do svého DPFO pod §6 a o
      >uhrazenou daň se Vám sníží daň vypočtená ze všech příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).