Hlavní navigace

DPH při opravě auta pro plátce ze EU

  • (neregistrovaný) 82.202.11.---

    2. 11. 2006 14:36

    Prosím vás o potvrzení, že v případě, když jsme plátci DPH a opravujeme auto pro plátce DPH ze Slovenska mu vystavujeme daňový doklad bez DPH?? - je to služba - viz § 10, odst. 5 - rozumím tomu správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 15:11

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: DPH při opravě auta pro plátce ze EU
      1). Pak ale musíte prokázat, že movitá věc byla přepravena z území ČR (např. na valníku) a že nebylo auto používáno po opravě na území ČR, že tedy neodjelo po vlastní ose.
      2). Jestliže však movitá věc nebyla odeslána nebo přepravena z území členského státu, ve kterém byla služba oceňování movité věci nebo práce na movité věci uskutečněna, za místo plnění se nepovažuje členský stát, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby, ale místem plnění je místo, kde je tato služba uskutečněna.

      Pokud neprokážete, že auto neodjelo po vlastní ose, pak postupujete podle odst. 2). a zdaníte českou DPH.

    • 2. 11. 2006 19:58

      danila (neregistrovaný) 85.207.89.---

      Re: DPH při opravě auta pro plátce ze EU
      My taky děláme opravy aut.u nás v servisu, které zde projíždí ze státu EU a pokud podepíše prohlášení je to možné.Napište mail pošlu prohlášení.

    • 2. 11. 2006 22:00

      Marta T. (neregistrovaný) 62.209.196.---

      Re: DPH při opravě auta pro plátce ze EU
      >>>Prosím vás o potvrzení, že v případě, když jsme
      >>>plátci
      >>>DPH a opravujeme auto pro plátce DPH ze Slovenska mu
      >>>vystavujeme daňový doklad bez DPH?? - je to služba -
      >>>viz § 10, odst. 5 - rozumím tomu správně?
      >>1). Pak ale musíte prokázat, že movitá věc byla
      >>přepravena z území ČR (např. na valníku) a že nebylo
      >>auto
      >>používáno po opravě na území ČR, že tedy neodjelo po
      >>vlastní ose.
      >>2). Jestliže však movitá věc nebyla odeslána nebo
      >>přepravena z území členského státu, ve kterém byla
      >>služba
      >>oceňování movité věci nebo práce na movité věci
      >>uskutečněna, za místo plnění se nepovažuje členský
      >>stát,
      >>který vydal daňové identifikační číslo, které tato
      >>osoba
      >>poskytla pro poskytnutí této služby, ale místem
      >>plnění
      >>je místo, kde je tato služba uskutečněna.
      >>
      >>Pokud neprokážete, že auto neodjelo po vlastní ose,
      >>pak postupujete podle odst. 2). a zdaníte českou DPH.
      >My taky děláme opravy aut.u nás v servisu, které zde
      >projíždí ze státu EU a pokud podepíše prohlášení je to
      >možné.Napište mail pošlu prohlášení.
      >Díky moc.Marta
      >tomiczkova@centrum.cz
      >
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).