Hlavní navigace

konkurs dlužníka

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    2. 11. 2006 15:23

    V roce 2003 jsme fakturovali firmě. Ta nám dosud nezaplatila a nyní upadla do kunkursu. Slyšel jsem, že se dá alespoň odečíst v účetnictví odvedená DPH. Nevíte o tom někdo něco? Díky předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 15:44

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: konkurs dlužníka
      Lze vytvořit opravnou položku ve výši 100 % daňově uztelnou, pokud přihlásíte pohledávku v řádném termínu do konkurzu, a to dle § 8 Zákona č. 593/1992 Sb., o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).