Re: zdravotní pojištění
Pokud máte nemoc v ochranné době, tak by vás měl s kodem U nahlásit na zdravotní pojišťovnu zaměstnavatel. Ale setkali jsme se i s tím že to není jeho povinnost, že to tak přesně ze zákona nevyplývá. Máte 2 možnosti, zeptat se zaměstnavatele jestli to udělal, nebo si to zjistit na zdravotní pojiš´tovně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
2. 11. 2006 19:48
Prosím o radu. K 31.10. jsem ukončila pracovní poměr a ode 2.11. mám neschopenku. Vím, že jsem v ochranné době a nemocenskou pobírat budu, ale jak to bude se zdrav. pojištěním? Mám se nahlásit na VZP a doložit neschopenku, či si zdrav. pojištění musím platit sama?Děkuji za odpovědi.