Hlavní navigace

kontrola FÚ

• (neregistrovaný) 194.149.100.---

2. 11. 2006 21:38

Ohlásila se nám kontrola FÚ - nechce přijít na provozovnu, ale chce všechny doklady přinést na FÚ

A ohlášení bylo pouze telefonicky a ještě bch řekla vrátnému.
    Jak máme postupovat. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2006 22:42

Luděk (neregistrovaný) 193.179.144.---

Re: kontrola FÚ
      Ohlášení telefonicky je běžná věc a Vy se můžete rovněž i telefinicky s FÚ domluvit na termínu, kdy se Vám to hodí. Co se týká toho, že nechtějí přijít na provozovnu, tak na tom můžete trvat, aby přišli a nic s tím neudělají. Ovšem musíte jim zajistit nějaký prostor, kde mohou vykonovát kontrolu. Osobně mám zkušenosti, že jsme se vždycky nějak oboustranně domluvili.
      V případě, že nebudete reagovat na jejich tel. výzvu tak Vám to napíší písemně a budete si chvilku dopisovat.

• 3. 11. 2006 7:34

1 (neregistrovaný) 85.70.18.---

Stanovisko nejvyššího správního souudu je rozdílné od vaší odpovědi:
      Číslo: 7/2006
      Ročník: 4
      Vydáno dne: 25.07.2006
      Rozhodnutí č. 882-904 Rozhodnutí č. 891
      Daňové řízení: povinnosti daňového subjektu a správce daně při daňové kontrole
      I. Z povinnosti daňového subjektu zajistit vhodné místo a podmínky pro provedení daňové kontroly [§ 16 odst. 2 písm. b) zákona ČNR č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků] nelze dovodit, že správce daně je také povinen na takovém místě daňovou kontrolu provádět. Při své úvaze bere správce daně v potaz např. rozsah kontrolovaných písemností, časovou náročnost kontroly, dostupnost místa pro jeho pracovníky nebo jejich vytížení dalšími úkoly.
      II. Povinnost správce daně potvrdit převzetí dokladů ke kontrole (§ 16 odst. 7 zákona ČNR č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků) neznamená povinnost potvrdit převzetí listin individuálně určených, zvláště za situace, kdy těchto listin jsou tisíce nebo desetitisíce. Postačí, pokud správce daně shrne v protokolu o převzetí listiny spolu související do jednotlivých položek, jejichž označení (zde např.: „1. 12 složek výdajových dokladů 1998, č. 1 - 1310“) určí jejich počet a druh. Je na vůli daňového subjektu, aby si nechal potvrdit převzetí na seznamu podrobnějším, který si však sám připraví.

(Podle rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 27. 3. 2006, čj. 1 Afs 11/2004-190)

• 3. 11. 2006 13:09

1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

Co se týká toho, že nechtějí přijít na
      >provozovnu, tak na tom můžete trvat, aby přišli a nic s tím
      >neudělají.
      **** myslíte? můžou zkusit požádat o kontrolu na provozovně, ale to je tak všechno:-)

• 3. 11. 2006 21:47

Luděk (neregistrovaný) 193.179.144.---

Asi máte pravdu, pokuďˇnedojde k oboustranné dohodě, ale já jsem vycházel z vlastní zkušenosti spíše se mi zdál, že pracovníce kontroly radši odjíždějí na kontrolu na provozovnu než sedět na úřadě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).