Hlavní navigace

OSVČ, student / urad prace

• (neregistrovaný) 84.42.253.---

3. 11. 2006 13:35

Dobry den,

mam jeden zasadni problem, do ktere jsem se dostal vicemene svou vinou. Presto bych se chtel zeptat, zda nevi jak z toho ven.

Problem je, ze jsem od roku 2003 registrovan jako OSVC, poctive jsem se zaregistroval na MSSZ, pojistovne i fú. Ostatne jak uklada zakon. Zaroven jsem byl a jem po celou dobu studentem.

V roce 2003 i 2004 byl muj zisk nulovy, v roce 2005 jsem mel zisk cca 22000Kc, ktere jsem zdanil. To vsak byla jak se zda vcelku osudova chyba. :(

Jelikoz jsem jako rodina vcelku socialne slabsi (ziji jen s matkou, otec vyzivne neplati), zadala moje matka o ruzne prispevky na bydleni atd atd. Bohuzel se dospustila te chyby, ze uvadela, ze nejsem OSVC a prijem je nulovy. O tom prijmu to ostatne ale byla pravda. Ja sam dostavam pridavky na dite (na me :) )

Diky tomu, ze jsem vsak v roce 2005 mel prijem, objevil se tento prijem i na uradu prace a tim padem me vznikly dost zasadni problemy, nebot vyslo na povrch, ze jsem OSVC. A ted jsem se dozvedel dost zasadni informaci. Pri existuje zakon, ze kdokoliv kdo je OSVC (jako vedlejsi cinnost) ma zakonem dany minimani prijem ve vysi 4500Kc/mesic. Tim padem si dle uradu prace vydelavam prave toto minimum, v realu vsak nevydlevama nic. Tim padem ztraci moje matka narok na ony prispevy i zpetne a jak to tak pocitam, chteji nazpet kolem 30k. Coz je ovsem dost problem :(

Pani na uradu rpace mi radila, ze se mam zkusit zpetne odhlasit z MSSZ. Ti me rekli, ze by to teoreticky slo, nicmene zase by me nauctovali nejaky mesicni poplatky, nebot jsem po celou dobu registrovan na financnim urade. Oddtam se uz z principu asi zpetne odhlasit neda. .. pokracovanid alsi prispevek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2006 13:35

Petr (neregistrovaný) 84.42.253.---

Re: OSVČ, student / urad prace
      .. pokracovani

Vim ze jsem se dostal do teto slamastiky sam, ale prijde mi opravdu postavene na hlavu, ze mam zakonem dany prijem (z pohledu uradu prace) 4500Kc/mesic a nikoho nezajima, ze to mam jen jako prividelek. Pani na uradu prace sama rikala, ze lide co jsou vsude poctive nahlaseni maji s timto problemy a lide, kteri to bezne sidi tak ze se jednoduse na MSSZ nenahlasi, od statu dostavaji prispevky bez sebemensich problemu. Chtel bych se zeptat zde pritomnych, zda nenapada nekoho, jak by slo tento problem vyresit pokud mozno co nejmensim odporem (je jasne ze radeji zaplatim napriklad MSSZ 15k nez uradu prace 30k).. Pripadne neni moznost pozadat o neco jako "prominuti" kdyz jsme socialne slabsi rodina?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).