Hlavní navigace

Stravné OSVČ - první den služ.cesty?????

  • (neregistrovaný) 80.188.97.---

    3. 11. 2006 21:01

    Prosím, poraďte. Podnikatel byl na služební cestě na druhém konci republiky. První den odjížděl ve 14:30 (tj. cesta ten den trvala 9,5 hod.), druhý den tam byl, třetí den se vrátil v 18:45. Jak počítat stravné? Druhý a třetí den mi jsou jasné - plnou sazbu, tj. max. 165 Kč na den. Ale co ten první den? Zákon o dani z příjmů říká, že daňově uznatelné je "stravné při tuzemských pracovních cestách delších než 12 hodin v kalendářním dnu, pro poplatníky s příjmy podle § 7". Můžu mu za ten první den počítat aspoň těch 69 Kč, když cesta pokračovala bez přerušení i další dny? Nebo za první den nemá nárok vůbec? Děkuji předem za vysvětlení a radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).