Hlavní navigace

STRAVENKY 2006

  • (neregistrovaný) 85.70.140.---

    4. 11. 2006 8:58

    -Za rok 2006 jsme neměli stravenky.

    -Nyní bychom je chtěli objednat zpětně za 1-12/2006.Jedná se nám hlavně o náklady a pro zaměstnance je to také výhodné.

    -Lze to takto udělat?

    -Mohu to dát do nákladů roku 2006?

    -Mohu to stravné za letošek t.j.2006 strhávat zaměstnancům až příští rok t.j.2007? NEBO jim zpětně upravím mzdy , kde budou mít strhnuté stravné. To by nebyl problém, protože mají všichni mzdy hotově a navíc je to jenom 5 lidí.

    DÍKY

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2006 9:34

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Existují stanoviska odborné veřejnosti, že stravenka musí být poskytnuta zaměstnanci na příslušný pracovní den předem. Pokud zaměstnavatelé poskytují svým zaměstnancům stravenky zpětně např. v únoru zaměstnanci dostanou stravenky za pracovní směny odpracované v lednu - nejedná se u zaměstnavatele o daňově účinný příspěvek na hlavní jídlo, jelikož nesplní právě podmínku, že se jedná o příspěvek na závodní stravování.

    • 4. 11. 2006 19:51

      Daniela (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Myslíte, že to tak opravdu musí být? My to vždycky vyplácíme zpětně, prosím Vás vyjádřete se ještě někdo.

    • 5. 11. 2006 7:57

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Citace z časopisu "1000 řešení" ročník 2005:

      Je možné dát do daňově uznatelných nákladů stravenky vydané zpětně?

            Poskytnutí stravenek zaměstnancům se považuje za jednu z forem závodního stravování. Proto je možné podle § 24 odst. 2 písm. j) bod 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů“), jejich daňové uplatnění. Jestliže podnikatel vydal v říjnu 2004 zaměstnancům stravenky zpětně za tři měsíce, nebude schopen prokázat, že tyto stravenky byly využity na stravování zaměstnanců v těch měsících, za které je dodatečně vydal. Finanční úřad by při daňové kontrole postupoval podle ustanovení § 2 odst. 7 zákona č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků, ve znění pozdějších předpisů: „Při uplatňování daňových zákonů v daňovém řízení se bere v úvahu vždy skutečný obsah právního úkonu nebo jiné skutečnosti rozhodné pro stanovení či vybrání daně, pokud je zastřený stavem formálně právním a liší se od něho.“

            Výdaje za stravenky vydané dodatečně za minulé měsíce nelze daňově uplatnit.

    • 5. 11. 2006 18:20

      talle (neregistrovaný) 89.102.240.---

      Re: STRAVENKY 2006
      >>>>-Za rok 2006 jsme neměli stravenky.
      >>>>
      >>>Existují stanoviska odborné veřejnosti, že stravenka
      >>>musí být poskytnuta zaměstnanci na příslušný pracovní
      >>>den předem. Pokud zaměstnavatelé poskytují svým
      >>>zaměstnancům stravenky zpětně např. v únoru
      >>>zaměstnanci
      >>>dostanou stravenky za pracovní směny odpracované v
      >>>lednu -
      >>>nejedná se u zaměstnavatele o daňově účinný příspěvek
      >>>na hlavní jídlo, jelikož nesplní právě podmínku, že
      >>>se
      >>>jedná o příspěvek na závodní stravování.
      >>Myslíte, že to tak opravdu musí být? My to vždycky
      >>vyplácíme zpětně, prosím Vás vyjádřete se ještě
      >>někdo.
      >Citace z časopisu "1000 řešení" ročník 2005:
      >
      >Je možné dát do daňově uznatelných nákladů stravenky
      >vydané zpětně?
      Jako kontrolor FÚ souhlasím s anonymem.
      > Poskytnutí stravenek zaměstnancům se považuje za
      >jednu z forem závodního stravování. Proto je možné
      >podle § 24 odst. 2 písm. j) bod 4 zákona č. 586/1992 Sb.,
      >o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále
      >jen „zákon o daních z příjmů“), jejich daňové
      >uplatnění. Jestliže podnikatel vydal v říjnu 2004 zaměstnancům
      >stravenky zpětně za tři měsíce, nebude schopen
      >prokázat, že tyto stravenky byly využity na stravování
      >zaměstnanců v těch měsících, za které je dodatečně vydal.
      >Finanční úřad by při daňové kontrole postupoval podle
      >ustanovení § 2 odst. 7 zákona č. 337/1992 Sb., o správě
      >daní a poplatků, ve znění pozdějších předpisů: „Při
      >uplatňování daňových zákonů v daňovém řízení se bere
      >v úvahu vždy skutečný obsah právního úkonu nebo jiné
      >skutečnosti rozhodné pro stanovení či vybrání daně, pokud
      >je zastřený stavem formálně právním a liší se od
      >něho.“
      >
      > Výdaje za stravenky vydané dodatečně za minulé
      >měsíce nelze daňově uplatnit.

    • 6. 11. 2006 7:17

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Vždy podle docházky za měsíc předcházející vydáme 20.v následujícím měsíci stravenky.Tak myslíte, že to je špatně?
      Jak se to má tedy prakticky dělat?
      Abychom jim vydali pouze tolik stravenek na kolik mají nárok?
      Dát jim na začátku podle prac.dnů a správně vyúčtovat na konci měsíce a dát do nákladů a příští měsíc jim dát o tolik stravenek míň na kolik neměli nárok? K poslednímu dni v měsíci to můžeme dát do nákladů, že jo?

    • 6. 11. 2006 11:00

      Kateřina (neregistrovaný) 194.212.148.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Určitě vydávat stravenky hned na začátku měsíce-vždy jen předem !!!! Zpětně nelze !!!!

    • 6. 11. 2006 11:43

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: STRAVENKY 2006
      A pokud někdo onemocní nebo jinak neodpracuje, tak by měl strav.
      vrátit, ale určitě jich bude mít utraceny. A jak účtovat, na začátku měsíce výdej podle předpoklád.odprac.dnů a na konci měsíce vyúčtování nebo jakým způsobem.Mockrát děkuji.

    • 6. 11. 2006 12:09

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: STRAVENKY 2006
      >>>Vždy podle docházky za měsíc předcházející vydáme
      >>>20.v
      >>>následujícím měsíci stravenky.Tak myslíte, že to je
      >>>špatně?
      >>>Jak se to má tedy prakticky dělat?
      >>>Abychom jim vydali pouze tolik stravenek na kolik
      >>>mají
      >>>nárok?
      >>>Dát jim na začátku podle prac.dnů a správně vyúčtovat
      >>>na konci měsíce a dát do nákladů a příští měsíc jim
      >>>dát o tolik stravenek míň na kolik neměli nárok? K
      >>>poslednímu dni v měsíci to můžeme dát do nákladů, že
      >>>jo?
      >>
      >>
      >>Určitě vydávat stravenky hned na začátku měsíce-vždy

      >>jen předem !!!! Zpětně nelze !!!!
      >A pokud někdo onemocní nebo jinak neodpracuje, tak by
      >měl strav.
      >vrátit, ale určitě jich bude mít utraceny. A jak
      >účtovat, na začátku měsíce výdej podle
      >předpoklád.odprac.dnů a na konci měsíce vyúčtování nebo jakým
      >způsobem.Mockrát děkuji.
      Proč by je vracel, dáte mu o to méně., ale v podstatě je to jakoby je vrátil a dostal zase dopředu na celý měsíc. Prostě vyjde to nastejno.

    • 6. 11. 2006 12:19

      Daniela (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: STRAVENKY 2006
      Ale zaúčtuji vše až poslední den v měsíci,abych měla v nákladech
      pouze stravenky podle docházky nebo jak se to má?
      Mockrát děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).