Hlavní navigace

Jaký živnostenský list?

• (neregistrovaný) 82.100.11.---

5. 11. 2006 20:00

Dobrý den, provozuji internetové stránky a na nich mám několik reklam různých firem a cestovek. Jaký musím mít živnostenský list a předmět činnosti pokud bych chtěl toto řádně vyfakturovat?
    Jedná se vlastně o provizní zisk z reklamy. Podle toho kolik lidí přijde z reklamy umístěné na mých stránkách, nakoupí v obchodě, tak já získám několik procent provize. Je to vlastně jediná odměna za provedenou reklamu. Mám ŽL na Reklamu a marketing, ten však nejde pro tuto činnost použít a ŽL na Zprostředkování obchodu a služeb musí mít přesně vyhrazenou činnost na určitý sortiment.

Poradí mi někdo jaký ŽL mám tedy mít? Pouze zobrazuji reklamu na mých stránkách, nic neprodávám, a mám tu smůlu, že moje odměna je závislá na nákupech v obchodech, včetně zaplacení zájezdu, dovolené, nebo letenky...... Pokud bych byl placen paušálem, tak není problém. Bohužel Živnostenský úřad mi není shopen poradit (tedy jediná úřednice)...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2006 16:08

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Jaký živnostenský list?
      V tom případě bych se obrátila na její nadřízený orgán.Tam by Vám poradit měli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).