Hlavní navigace

Odpovědnost za manko v pokladně.

• (neregistrovaný) 193.165.161.---

6. 11. 2006 7:55

Dobrý den, od září jsem po absolvování školy nastoupila jako účetní. V náplni mé práce je i pokladna. Podepsala jsem Dohodu o hmotné odpovědnosti. Dále jsem ve firmě pojištěna jako všichni zaměstnanci u Kooperativy. Zajímalo by mě, jakou mám fakticky odpovědnost za peníze v pokladně. Když mi někdo peníze z pokladny ukradne, bude to řešit policie a řekla bych, že to bude zaúčtováno jako náklad na základě protokolu od policie. Ale co když si po měsíci pokladnu přepočítám a sama zjistím manko o kterém nevím. Zajímá mě, jestli se na tento případ vztahuje pojištění u Kooperativy nebo je důležitější Dohoda o hmotné odpovědnosti a já osobně budu muset manko zaplatit? Děkuji za odpověď. Lenka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2006 8:40

Sahula (neregistrovaný) 81.0.223.---

Re: Odpovědnost za manko v pokladně.
      Zkuste se zamyslet, co myslíte zaplatí Vám Kooperativa manko? Nevím, co je přesně ve smlouvě,ale nejspíš Vám manko v pokladně těžko zaplatí, když to nebude vyšetřovat policie. Dále máte i zodpovědnost za Vaši práci a když bude odvedena špatně a vznikne škoda, tak "ručíte" do x-násobku Vaší mzdy - např. špatně poslané peníze na účet,ze kterého to už nedostanete zpět.
      Pokladny by měla být uzamykatelná a měla jste mít do ní přístup jen Vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).