Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný) 89.102.61.---

    6. 11. 2006 10:01

    Dobrý den,

    prosím o pomoc, když má někdo exekuci na plat.
    Žije ve společné domácnosti se ženou, se kterou nejsou manželé, k tomu žena má z minulého manželství 2 děti nad 6 let a spolu mají dvojčata do 6 let.

    Musím tedy počítat s tím, že se jedná o 2 dospělé osoby a 4 děti, když chci vypočítat exekuci?
    Nebo jen 1 osoba a 2 děti, když nejsou manželé.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2006 10:12

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: Exekuce
      ***
      Podle Nařízení vlády č. 63/1998 3 občanského soudního řádu § 1
      Základní částka, která nesmí být podle § 278 občanského soudního řádu sražena povinnému z měsíční mzdy, činí 62 % částky životního minima jednotlivce na osobu povinného a po 25 % částky životního minima jednotlivce na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné.
      Podle mě družce ani jejím dětem není povinen poskytovat výživné, tedy odpočet jen na společná dvojčata.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).