Hlavní navigace

Minimální výdělek důchodce ???

  • (neregistrovaný) 88.102.24.---

    6. 11. 2006 11:39

    Dobrý den,

    poradil by mi někdo, jakou částku si může mimo důchodu vydělat důchodce za rok? Tak, aby nemusel dělat daňové přiznání a danit?
    Je to přímo v nějakém paragrafu?

    Mám totiž případ, že bychom si pronajali sklad, ale majitelka je důchodce a chtěli bychom se vejít do limitu..jestli tedy nějaký existuje..

    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2006 12:43

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Minimální výdělek důchodce ???
      § 38g/1 zákona o daních z příjmů - najdete zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast4.aspx

      Pro opakující se příjmy je limit 15.000,- Kč. Příležitostný příjem je osvobozen od daně z příjmů až do výše 20.000,- Kč (§ 10/3/a).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).