Hlavní navigace

Převod dovolené mezi zaměstnavateli !!!!

• (neregistrovaný) 88.101.81.---

7. 11. 2006 6:51

Jsem začínající mzdová. Mám zaměstnance, který má teď končit. Nastupuje ihned k novému zaměstnavateli. Jelikož plánuje, že bude chtít být na svátky doma a u nového zaměstnavatele nebude mít na tolik dovolené nárok, chtěl by nevyčerpanou dovolenou 15 dní převést k novému zaměstnavteli.
    Jak toto funguje ? Jde to vůbec ? To se napíše pouze do započtového listu, že je nevyčerpaná a nový zaměstnavatel už si to nějak přičte ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2006 7:16

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Převod dovolené mezi zaměstnavateli
      Možné to v zásadě je, ale ne tak, že si to zaměstnanec prostě nadiktuje - záleží na dohodě těch dvou zaměstnavatelů, jestli mu to umožní. Nový zaměstnavatel musí být ochotný poskytnout zaměstnanci volno, na které vlastně nemá nárok, a původní zaměstnavatel musí počítat s tím, že jej to může přijít dráž, než kdyby při skončení pracovního poměru dovolenou zaměstnanci proplatil. V novém zaměstnání totiž může být podstatně vyšší výdělek. Prakticky takový převod dovolené funguje jako refundace - nový zaměstnavatel zaplatí dovolenou průměrem, který platí u něj (jinak to nejde, odporovalo by to zákonům), a mzdové náklady s tím spojené včetně pojistného ZP a SP pak vyúčtuje původnímu zaměstnavateli. Podle mě je to administrativně dost náročné - zažila jsem zaměstnavatele, u kterého se to rozmohlo - a to pak jen sledujete čerpání (samozřejmě se to v novém zaměstnání nevyčerpá vcelku, ale drobí po dnech), placení a faktury...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).