Hlavní navigace

Smlouva o díla mezi s.r.o. a FO

 • (neregistrovaný) 178.255.168.---

  23. 2. 2017 13:26

  Krásný den všem,
  chtěla bych si ujasnit cenu ve smlouvě o dílo.
  1) Jsem s.r.o. plátce DPH a uzavřu Smlouvu o dílo s fyzickou osobou plátcem DPH ... cenu ve smlouvě rozdělím na základ + DPH.
  2) Jak by to bylo v případě, že jsem s.r.o. plátce DPH a uzavřu Smlouvu o dílo s fyzickou osobou neplátcem DPH? Uvedu jen cenu celkem a DPH  nic? Účtuji jen jako náklad/ostatní závazek a DPH nic?
  Děkuji předem za rychlé odpovědi. K.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 2. 2017 13:40

   M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

   Dobrý den,

   jako plátce DPH vždy - VŽDY -  připočítáváte DPH ( tzv. vlastní daň povinnost ) v výkonům. Je zcela jedno zda fakturujete plátci či neplátci, vždy k ceně díla přičtete + DPH v aktuální sazbě. Jediný výjimka je fakturace v RPDP tzv. tuzemský RCH u stavby a montáže.

   Takže do smlouvy uvedete cenu díla a napíšete info že jste plátce a bude účtováno s platnou sazbou DPH, případně v režimu plátce - plátce v RPDP dle §92a.

   Pokud to máte opačně, že uzavřete smlouvu s neplátcem DPH ( jako dodavatelem ) ,  tak ten vůbec dokonce nesmí vystavit daňový doklad - vystavuje pouze účetní doklady a DPH jej nezajímá, fakturuje cenu danou smlouvu. Až to obdržíte, obdržíte účetní doklad od neplátce, kde žádné DPH není a být nikdy nemůže a zaúčtujete to

   518 ( 511 ) nevím / 321   ( žádný rozklad nákladu v ZD a daně samotné tam není )

   To jsou ale základy účetnictví, které každý účetní musí znát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).