Hlavní navigace

poskutnutí přeprav.služeb mezi státy EU

• (neregistrovaný) 83.208.212.---

7. 11. 2006 19:37

Prosím o vaši radu.Poskytujeme přepravní služby.Jeli jsme pro německou spedici, která nám dala své něm. DIČ. Přeprava byla uskutečněna z tuzemska do Německa.Na objednávce s německou spedicí máme dohodnutou cenu př.400eur.Jak mám fakturovat tuto částku.Co má být uvedeno na danovém dokladu.Doslechla jsem se, že místo plnění se přesune za německým DIČ s přeprava je osvobozena.Co mám pak uvést do dan. přiznání DPH, které řádky vyplnit.Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2006 22:41

Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

Re: poskutnutí přeprav.služeb mezi státy
      ---------------
      Ano, je to tak jak si myslíte,místo plnění se "přesouvá" do Německa.
      Přeprava mezi členskými státy je řešena v §10 odst. 2 a 3 zák.o DPH (místo plnění):
      ........" Jestliže je však přeprava zboží mezi členskými státy poskytnuta pro osobu registrovanou k dani v jiném členském státě, než ve kterém je zahájena přeprava, považuje se za místo plnění území členského státu, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby. ...............
      a) přepravou zboží mezi členskými státy přeprava zboží, pokud místo zahájení a místo ukončení přepravy je na území dvou různých členských států; atd..........."

Odběrateli vystavíte doklad dle §33.
      Uvedete na něm odkaz na §10 odst. 2/3 s poznámkou, že příjemce služby je povinen přiznat a zaplatit daň.
      V daňovém přiznání uvedete v ř. 510

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).