Hlavní navigace

Výpověď v neschopnosti

 • (neregistrovaný) 88.102.44.---

  7. 11. 2006 21:14

  Chtěla bych ukončit pracovní poměr ke konci měsíce,ale to už budu v pracovní neschopnosti.Mohu podat výpověď dohodou a to ve znění,že rozvazuji pracovní poměr ke dni ukončení pracovní neschopnosti?Nebo,k prvnímu v měsíci a pak ty dva měsíce,kdy je výpovědní doba být na té neschopence?Děkuji předem za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2006 22:47

   Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

   Re: Výpověď v neschopnosti
   Výpověď dohodou neexistuje. Buď jde o dohodu, tzn. že se obě strany navzájem dohodnou na ukončení poměru k určitému datu (podle mě není ani vyloučené se dohodnout ne k určitému datu, ale např. ke dni uschopnění, jak uvádíte). Pouze dát návrh ale nestačí, na to Vám zaměstnavatel ani nemusí odpovídat. Musíte se dohodnout, hodit na papír a obě strany stvrdí podpisem. Pak teprve je dohoda platná.
   Nebo jde o výpověď, kdy jedna strana druhé dá výpověď. V tomto případě byste podávala výpověď Vy. Výpovědní doba je 2 měsíce a začíná běžet od prvního dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém byla výpověď druhé straně prokazatelně doručena. Takže když výpověď bude prokazatelně doručena v listopadu, pracovní poměr skončí 31.1.07. Jestli budete po celou dobu nemocná, tak prostě výpovědní dobu promarodíte. To záleží na Vašem zdravotním stavu a na lékaři.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).