Hlavní navigace

Odpisy software

  • (neregistrovaný) 88.146.7.---

    8. 11. 2006 10:08

    software v hodnotě 140 000,- Kč bez DPH,-, PÚ, pořízený 2.11.2006. Uplatním dle paragr. 32a rovnoměrné odpisy na 36 měs, čili měsíční odpis 140 000/36. Ale nevím od kdy, již za listopad nebo až od prosince 2006? Podle jakého předpisu? A odpisy budu těch 36 měsíců účtovat každý měsíc nebo vždy až na konci roku za celé období? Máme DO=UO. Předpokládám, že DPH se časově nerozlišuje a uplatním odpočet k 2.11.2006.
    Děkuji, dělám nehmotný majetek poprvé.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2006 10:32

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Odpisy software
      § 32a odst. 5) : Odpisy podle odstavce 4 se stanoví s přesností na celé měsíce, počínaje následujícím měsícem po dni, v němž byly splněny podmínky pro odpisování.
      Pokud tedy byly splněny podmínky pro odepisování ( věc je uvedena do stavu způsobilého obvyklému užívání v 11/2006), pak zahájíte odepisování počínaje měsícem 12/2006. Odepisování DNM nelze přerušit. Odpis je, jak jste sama uvedla, je 1/36 ze vstupní ceny DNM.

    • 8. 11. 2006 10:33

      Petr (neregistrovaný) 84.244.114.---

      Re: Odpisy software
      Je to § 32a odst.5 Odpisovat se začíná následující měsíc po pořízení(koupíte v listopadu, první odpis je za prosinec). Pokud neprovádíte měsíční závěrky, můžete odpis zaúčtovat jednou za rok za příslušný počet měsíců. DPH uplatníte podle DUZP na faktuře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).