Hlavní navigace

odvolání-penále FÚ-názory

• (neregistrovaný) 193.179.124.---

8. 11. 2006 10:58

Dnes jsem obdržel platební výměry na penále z neuhrazených záloh na DPFO (OSVČ) za roky 1999 a 2000. Zaplatil jsem vždy jenom při zpracování přiznání za tyto roky. Po pročtení zákona o SDP se domnívám, že bych mohl zkusit odvolání proti výměrům.
    V § 67 se píše: Záloha je povinná platba na daň. V § není nic o splatnosti pouze o tzv. lhůtách.
    V § 63 se píše: .......nezaplatí-li splatnou částku daně nejpozději v den její splatnosti.
    Je to sice slovíčkaření, ale vydím rozdíl v pojmech "platba na daň" a "splatná částka daně". Částečně mi to potvrdil i právník.
    Daň za zmíněné roky jsem měl splatnou 31.3 následného roku (podání přiznání) a tu jsem vždy uhradil v termínu.
    Druhou možností, ale to nevím jestli počitám správně. Zálohy 30.6,30.9.,15.12.1999 (1. výměr na rok 1999), 31.3.2000 (2. platební výměr na rok 2000), všechny ve stejné výši. Nedochází tam k naplnění § 70 (promlčení - 6 roků).
    Rád bych si přečetl názory zkušených, popřípadě návrhy řešení, prosím pomůžete mi.
    P.S. Prominutí u naše FÚ sice by mohlo projít, ale promíjí velmi mizivé procento.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).