Hlavní navigace

nerovnoměrně rozvr.prac.doba-začátečník

• (neregistrovaný) 82.142.65.---

8. 11. 2006 11:28

máme problém-poradíte jak z toho ven prosím?účetní zaměnila nerovnoměrně rozvrženou a nepřetržitý provoz,poradila a zadala úvazek 37,5, zaměstnanec si tím pádem vykazuje 7,5 denně,přitom je to řidič, který jezdí nepravidelně,ale mzdu má stále stejnou měsíční.A až nyní v prac.smlouvě si všimla,že se má jednat o nerovnom.rozvr.PD,takže měl mít správně úvazek 40, vykazovat správné hodiny,měla být vnitřní směrnice a harmonogram-to nemá.Co s tím??Šlo o 2 měsíce u 5 řidičů,říjen se dá ještě zachránit.Ale nevíme jak.Lze-li směrnici na zkrác.úvazek od 1.8. bez snížení mzdy a od října směrnici na 40 hod.a dále tak jak to má být?nic jiného nás nenapadá,prosím poradíte?s nerovn.PD jsme se ještě nesetkalli :-( Nerovn.rozvr.znamená,že při stanovení např.vyrovn.období 3 měsíců v běžném měsíci¨ale nesmí mít týdenní úvazek vyšší než 40 hod??můžete prosím vysvětlit jako začátečníkovi,moc děkuju ! a nedivte se, že zaměstnanci vykazují "jen" 7,5, bohužel to takto je, dorovnává se jim to asi dietama ...co jsem už slyšela, není to ojedinělý případ

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2006 18:59

h-sidonius (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: nerovnoměrně rozvr.prac.doba-začáteč
      § 84,85 odst.3 ZP; platí až 12-ti měsíční vyrovnávací období, posuzuje se délka týdenní pracovní doby.

• 9. 11. 2006 8:30

anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

díky, ale to mi vůbec nepomohlo, vnitrním předpisem si mohu stanovit i kratší vyrovnávací období, já tomu pořád nerozumím, musí mít harmonogram a týdenní úvazek musím předem určit jak ?? může mít třeba jeden týden 40 a druhý týden 35 ale v průměru za vyrovnávací období nesmí mít víc než 40 ?

• 10. 11. 2006 17:57

h-sidonius (neregistrovaný) 80.82.146.---

Ano je to tak, vycházíte z harmonogramu, propočítáte úvazky, stanovíte vyrovnávací období a navrhnete grafikon .
      Kontrolujete vyrovnání prac.doby v průměru na týden v rámci vyrovnávacího období. Čím je toto období kratší, tím hůř pro Vás.
      V případě, že se Vám např. z důvodu nemocí a pod. grafikon zhroutí, pozor na přesčasy!

• 10. 11. 2006 19:22

anonym (neregistrovaný) 195.146.100.---

**asi se z toho nejdřív zhroutím já, protože jsem prostě natvrdlá :( nová firma, sídlo mateřské fy v Holandsku, s.r.o. dcera v CZ kde jsou zaměstnani řidiči.Řidič vyjíždí do NL do matky a tam 14 dní jezdí po EU, na dalších 14 dní se vrací domů a je doma, jak mám sakra stanovit harmonogram, když si jezdí jak chce, resp. jak je potřeba, jak ho vyšle zaměstnavatel, kdy jsou zakázky .... ????!!!!! Mají stanovenou měsíční stálou mzdu a at jezdí nebo ne, má stále stejně a v podkladu pro mzdu mi jejich nadřízený vypisuje každý den 8 hodin,8hodin,8 hodin... kromě So-Ne, vždyť to není pravda?já bych tak moc ráda věděla, jak to děláte jinde :-((( už jsem hledala i na netu,nerovn.rozvr.prac.dobu, našla jsem si i AETR, když ti mí jezdí s kamiony,našla jsem si zákon o silniční dopravě, od 1.7. musejí mít tito řidiči psychotesty(s odkladem snad do 31.12.07 pokud si to dobře pamatuju), ale pořád mi dělá problíém docházka, to řeším zbytečně ??? jak mám co vyrovnávat, když mi vykazují stále 8 hodin denně ????!!! neměla bych nakonec kontrolovat stazky jak jezdí a přicvakávat kolečka pro eventuelní kontrolu inspektorátu, co já vím co bude chtít? a to nemluvím o tom, že ani nemají vstupní prohlídku, je až s podivem jací lidé podnikají a já to mám napravovat, ráda bych,ale motám se v tom jak nudle v bandě, sidonie, pomož naposledy co mám zařídit, abych měla co dorovnáívat? měli by vykazovat skutečnou dobu jízdy bez povin.přestávek a já pak porovnávám např. 6 měsíců-proplatit přesčasy nebo doplatit náhradu že jim nepřidělovali práci?nebo dodatek do PS mzda vč.150 hod. přesčasů s tím, že od 1.1.07 změna zákoníku práce,-paušalizovat tyto náhrady. ach jo, bude se ti vůbec na tuhle slátaninu chtít odpovídat ? ani bych se nedivila že ne, přesto díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).