Hlavní navigace

Součinnost třetích osob

  • (neregistrovaný) 212.67.65.---

    8. 11. 2006 15:58

    Dobrý den,
    nejste povinni sdělit číslo účtu, jedná se o soukromou věc, kterou sděluje pouze majitel účtu. Sdělte určitě pouze přesné informace ohledně příjmu zaměstnance.
    Odpovědi
    >>Dobrý den.
    >>Dostali jsme výzvu k součinnosti třetích osob,
    >>exekutorský úřad na nás žádá sdělení výše platu
    >>zaměstnance a
    >>bankovní účet, na který mu chodí mzda. Musíme číslo
    >>účtu zaměstnanci sdělit?
    >>Děkuji.
    >
    >Vysi platu bych mu sdelit ale cislo uctu bych mu bez
    >souhlasu zamestnance nesdelil. To si muze exekutor
    >zjistit jinda sam.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2006 16:02

      Václava (neregistrovaný) 212.67.65.---

      Re: Součinnost třetích osob
      120/2001 Sb
      Součinnost třetích osob
      § 33
      *
      (4) Banky, pobočky zahraničních bank a spořitelní a úvěrní družstva (dále jen "peněžní ústav"), pojišťovny, investiční společnosti a investiční fondy, obchodníci s cennými papíry, penzijní fondy podle zvláštního právního předpisu, Fond pojištění vkladů (dále jen "finanční instituce"), notáři, advokáti, fyzické a právnické osoby jsou povinni sdělit exekutorovi na jeho písemnou žádost údaje o číslech účtů povinného, jakož i o jejich stavu a změnách a údaje o majetku, věcech, listinách či zaknihovaných cenných papírech povinného jimi spravovaných či u nich pro povinného či povinným uschovaných.
      *

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).