Hlavní navigace

Dobropis?

  • (neregistrovaný) 89.176.43.---

    8. 11. 2006 20:17

    Může mi někdo poradit?
    Fakturu jsme vystavili v listopadu 2005, zákazník chce ale přefakturaci na jiného odběratele. Fakturovaná částka se nemění. Jak na to? Co to udělá v účetnictví? Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2006 21:49

      Docent (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Dobropis?
      No trošku krkolomě by se na to dal možná vztáhnout § 42 odstavec 1 písmeno a) s tím, že bylo omylem fakturováno jinému zákazníkovi, tedy dojde k vrácení ZP :-)). Pak správně použít ten dobropis podle téhož § odstavec 4. V účetnictví to neudělá v podstatě nic, neboť se u dobropisu bude jednat o nové, tedy podle zákona samostatné ZP roku 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).