Hlavní navigace

Úprava odpočtu DPH- majetek

  • (neregistrovaný) 85.71.108.---

    8. 11. 2006 21:25

    Prosím o objasnění situace.

    OSVČ se rozhodl pořídit v roce 2006 na základě kupní smlouvy auto s nárokem na odpočet DPH výhradně pro firemní účely a to za částku převyšující 300.000,- Kč vč. DPH. Po obdržení daňového dokladu si uplatní v daňovém přiznání DPH a bude jej uplatňovat v celkové výši i z dokladů na nákup PHM a ostatních výdajů na opravu a udrževaní auta. V roce 2007 se rozhodne, že auto bude používat i pro své soukromé účely. Zajímá mne, zda-li musí provést úpravu odpočtu daně, kterou si uplatnil při nákupu, nebo nemusí? Připadá mi logické, že by snad úpravu odpočtu daně udělat měl, ale nemohu nájít v zákoně o DPH ty správné §§§§§§§. Usuzuji z toho, že kdyby si totéž auto pořizoval s úmyslem používat jej i pro své soukromé účely, měl by brát v potaz §72 odst. 1 a tedy nenárokovat DPH v celé výši.

    Prosím o vysvětlení případně i přínosnou diskusi. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2006 21:44

      Docent (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: Úprava odpočtu DPH- majetek
      Případně pokud to při pořízení "nevěděl" a uplatnil odpočet v plné výši, může použít § 72 odstavec 5, resp. odkaz na § 13 odstavec 4 písmeno a) a k tomu vysvětlení v § 13 odstavec 5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).