Hlavní navigace

Dovoz ze 3 zemí - doprava - prosím

  • (neregistrovaný)

    9. 11. 2006 8:23

    Mám jednu otázku.
    Dovážíme zboží z číny ( 3 země). V říjnu mi přišla faktura na dopravu - den vyst. 17.10.2006, DUZP 17.10.2006, fakturu jsme uhradili.
    Zboží nám bylo dovezeno dnes na celnici .
    U dovozu zboží beru jako datum do dph i účetnictví den přijetí zboží, tedy i tu dopravu dám na řádek 340,260 v listopadu 2006?
    mohu si teda na fakturu za dopravu napsat den přijetí zboží tužkou 9.11.2006 ? i když jsme tutu fakturu již hradili v říjnu?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2006 12:23

      Barbara (neregistrovaný)

      Re: dovoz ze 3 zemí - doprava - prosím
      Dopravu si klidně nechte v říjnu, kdy byla zaplacena, že vstupuje do základu daně pro vyměření DPH při dovozu je druhá věc, zahrnete do základu daně k okamžiku vystavení JSD.
      Fakturu za zboží a přepravu atd. nemusíte mít ve stejném období,
      jako JSD.

    • 9. 11. 2006 12:36

      romca (neregistrovaný)

      Re: dovoz ze 3 zemí - doprava - prosím
      Ale když ta doprava souvisí se zbožím , takže dopraveno bylo v listopadu.
      fakturu vystavili asi jen až jim to zaplatime, nemuzu si dat prece dopravu která spadá do listopadu, do října i když tam je datum 17.10.2006 nebo jo?
      jsem z toho dovozu zmatena,
      vzdycky čekame mesic na faktury apod.
      dekuji

    • 9. 11. 2006 12:51

      Barbara (neregistrovaný)

      Re: dovoz ze 3 zemí - doprava - prosím
      ---------------
      Dle §21/6 je služba uskutečněna dnem poskytnutí nebo vystavením daňového dokladu. Pokud to nechcete dát v říjnu do nákladů dejte na 381 nebo ponechte jako zůstatek na 132.
      Pokud mám zboží, ale chybí nějaká došlá faktura , udělám si taky dohad 131/389, který zruším, když ta fakturadojde.
      To ale nesouvisí s povinností přizanat daň při dovozu, ta vám dle §23 vzniká nejčastěji při propuštění do příslušného režimu. = datum na JSD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).