Hlavní navigace

Pladba nájemného do předu

 • (neregistrovaný) 212.96.165.---

  10. 11. 2006 1:17

  Pladba najemného

  Dobrý den chtel bych se informovat zda má právo požadovat po členech Bytového družstva Břeclav v čele s p. Kvasničkou zaplacení dvojího nájenmého v jednom roce a to do předu.Chtějí zaplatit nájemné
  do předu a jedno po zadu . Dotoho zahrnují i otop, vodné + stočné, výtah,ohřev vody teplé, elektřinu společných prostor.Chtěl bych vědět jestli tyto položky do nájemného spadají ikdyš je najemník nespotřeboval.Zdá se mi že je to umělé vytvoření fondu Družstva a tím i zneužití pravomocí.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 11. 2006 10:02

   právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

   Re: Pladba nájemného do předu
   Členové družstva neplatí družstvu za užívání družstevního bytu nájemné, ale přesně určené/rozpočítané částky na jednotlivé náklady (poplatek na správu, popelnice, fond oprav, voda, elektřina, teplo apod.), které tvoří v součtu částku "náíjemného"; některé částky jsou záloha, která se později vyúčtovává (teplo, voda pro byt apod.).
   Termíny placení "nájemného" máte v nájemní smlouvě (dohodě o užívání bytu, přídělovém listu apod.). Pokud ne, podívejte se do Stanov či usnesení družstva, zda a jak to mohou měnit. Není možné chtít po Vás za jeden měsíc dvě platby. Obraťe se na kontrolní či revizní komisi anebo se ozvěte na členské schůzi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).